Fondacioni ALSAR i përcjell ngushëllimet popullit turk për viktimat e shpërthimit në Taksim

Stambolli, metropoli turk, është tronditur pasditen e së dielës nga një shpërthim në një prej rrugëve të tij më të populluara dhe më të vizituara.

Nga shpërthimi në İstiklal Caddesi, në Taksim, kanë humbur jetën 6 persona dhe janë lënduar 81 të tjerë.

Fondacioni ALSAR, i prekur thellësisht nga një ngjarje e tillë, i shpreh ngushëllimet popullit turk për të rënët dhe uron shërim sa më të shpejtë për të lënduarit.

Zoti i mëshiroftë viktimat e shpërthimit, ua lehtësoftë dhimbjen të afërmve të tyre dhe u dhëntë durim! Të plagosurve u dhëntë shërim të shpejtë!

soap 2 day